معرفی مقدماتی سئو

یکی از مهمترین عوامل برای مدیران و صاحبان وب سایت های اینترنتی ، رتبه وب سایت در موتور های جستجوگر همچون گوگل است .

واژه سئو ( SEO ) مخفف عبارت Search Engine optimization به معنای " بهینه سازی برای موتور های جستجوگر " میباشد که موضوع بحث ما میباشد .

در واقع مهمترین هدف در سئو ، به دست آمدن رتبه و محل بهتر در نتایج جستجو و افزایش میزان هماهنگی میان عبارت های وارد شده و کلمات کلیدی سایت میباشد .

 

علاوه بر موارد فوق ، یک سایت سئو و بهینه سازی شده ، دستاورد های دیگری دارد که مهمترین آن ها عبارتند از :


اما حال میخواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه میتوان سایتی با سرعت بالا و بهینه برای موتور های جستجوگر داشته باشیم .

قبل از اینکه بخواهیم به ویژگی های و آیتم های یک سایت بهینه و پر بازدید بپردازیم ، لازم است تا موضوع "سئو بیرون صفحه " و " سئو درون صفحه " را بیان کنیم و ویژگی های آن ها را توضیح دهیم .

سئو بیرون صفحه (Off Page SEO) :

اگر بخواهیم به طور خیلی خلاصه سئو بیرون صفحه را توصیف کنیم ، میتوانیم بگوییم : به تمامی عملیات و ارتقاء هایی که به طور غیر مستقیم خارج از سایت در جهت افزایش رتبه و محبوبیت سایت انجام میشود ، سئو بیرون صفحه می گویند .

در سئو بیرون صفحه ، برای افزایش رتبه سایت ، به طور مستقیم در سایت تغییراتی بوجود نمیاوریم ؛ در واقع در این روش با استفاده از تبلیغات و پیوند های خروجی در سایت های دیگر ، رنک سایت خود را افزایش میدهیم و آن را در موتور های جستجو گر محبوب میکنیم .

البته سئو بیرون صفحه خود یک مبحث مفصل است و به همین جا ختم نمیشود ، اما در اینجا هدف بیان نکات کلی سئو است و بحث " سئو بیرون صفحه " را در مطالب بعدی به طور مفصل بررسی مینماییم .

سئو درون صفحه (On Page SEO) :

بر خلاف سئو بیرون صفحه ، در سئو درون صفحه برای رشد و ارتقاء رتبه سایت ، درون محتوا سایت ، عکس ها و کد های سایت تغییراتی به وجود میاید .

این روش به نسبت سئو بیرون صفحه کمی تخصصی تر و پیچیده تر میباشد و همین موجب سردرگمی و ابهام در بسیاری از افراد میشود .

از مهمترین اهداف در سئو درون صفحه میتوان به موارد زیر اشاره نمود :

- افزایش سرعت لود شدن سایت .

- بهینه بودن مطالب و کد نویسی های سایت .

- استفاده از تایتل و کلمات کلیدی مناسب .

- به روز رسانی مرتب مطالب و محتوا سایت .

هنگامی که یک موتور جستجوگر یا آنالیز گر سئو در حال بررسی سایت شما میباشد ، چند نکته برای آن ها بسیار حائز اهمیت میباشد که به طور خلاصه میتوان برخی از آن ها را نام برد :

- سرعت بارگذاری سایت .

- حجم صفحه لود شده .

- بهینگی و حجم کد های صفحه .

- تعداد پیوست ها ( درخواست ها به سمت سرور ) .

- حجم فایل های پیوست شده همچون : css , JavaScript و عکس های گوناگون .

آنالیزگر سئو پس از بررسی موارد فوق و مقایسه آن ها با سایر وب سایت ها ، با توجه به سایر عوامل تأثیر گذار دیگر در سئو ، مانند : بازدید و عمر دامنه سایت ، به آن رتبه میدهد .

البته باید گفت که سئو و افزایش رنک سایت به چندین روش : اصلی ( سئو کلاه سفید ) ، روش معمول (سئو کلاه خاکستری) و روش تقلبی (سئو کلاه سیاه) قابل انجام است که در مطالب بعدی به طور کامل تری آن ها را بررسی خواهیم نمود .

لطفا با نظرات خود و بازدید از سایر مطالب و نرم افزار های تیم ، ما را حمایت نمایید .

جستجو در سایتجستجو

اپلیکیشن های پیشنهادیمطالب پیشنهادی

درباره ما

تیم توسعه دهنده نرم افزار مدرن پلاس ارائه دهنده خدمات : طراحی و پشتیبانی وب سایت ، سئو و بهینه سازی ، طراحی و ساخت نرم افزار اندروید و ویندوز .

بیشتر ...

نشانی دفتر

تهران، سعادت آباد، میدان کاج (شهید طهرانی مقدم)، بلوار سعادت آباد، خیابان پنجم نوروزی، ساختمان پارسیان، طبقه 4، واحد 17